محبان اهل بيت عليهم السلام و دشمنان ايشان

امام صادق علیه السلام فرمودند :« روزی که مردم در عالم ذر به اندازه ی مورچه در صلب آدم بودند ، خداوند ایمان و کفر آنها را نسبت به ولایت  ما شناخت ؛ زیرا نور ولایت مارا در هر کس که دید، مؤمنش دانست و در هرکس که ندید، کافرش خواند. در هر مؤمنی به اندازه ای که به ما ولایت داشت،به همان اندازه درجه اش شناخته شد و کسانی که درجاتشان از نظر ولایت به ما بیشتر بود پیامبر ، رسول ، الواالعزم ، امام ، وصی و ولی و... قرارشان داد.» (اصول کافی)

 * * * * * * * * * * * * * *‌ * * *‌ * * * * ‌ * * * * * * * * * * * * * *

از حضرت صادق علیه السلام  منقول است که :« فلق چاهی است در جهنّم ، که اهل جهنم از شدّت حرارتِ ان استغاثه می نمایند. آن چاه از خدا طلب نمود که نفسی بکشد! چون نفس کشید جمیع جهنّم را سوزاند.

در آن چاه، صندوقی از آتش است که اهل آن چاه ، از گرمی و حرارت آن صندوق استعاذه می نمایند! و آن تابوتی است که در آن شش نفر از پیشینیان و شش نفر از پسینیان جای دارند.

اما شش نفر اول :قابیل است که برادر خود را کشت . و نمرود که ابراهیم را در آتش انداخت . و فرعون است و سامری که گوساله پرستی را دین خود کرد. و آن کسی که یهود را بعد از پیغمبر ایشان گمراه کرد و آن کسی که نصاری را بعد از پیغمبرشان گمراه کرد.

و اما شش نفر پسینیان : اولی و دومی و سومی و چهارمی و سر کرده ی خوارج و ابن ملجم .» (لعنت خدا بر این 12 نفر و پیروانشان)  

(بحارالانوار ج8 ص296) 

 

/ 0 نظر / 26 بازدید